Jeszcze przed wakacyjną przerwą radni gminy Kwidzyn sprawdzili, jak funkcjonował ośrodek w zakończonym niedawno roku szkolnym. Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła” w Brachlewie istnieje od 2000 roku. To wspólna inwestycja samorządów gminy Kwidzyn i miasta Kwidzyn. Budynek przystosowany jest do pobytu osób niepełnosprawnych. Szkołę prowadzi Fundacja „Oświata” w Kwidzynie.
- W czasie tegorocznych wakacji w okresie w Zielonej Szkole odpoczywać będą m.in. dzieci z Ukrainy i Białorusi. Planowana jest kolonia dla dzieci i młodzieży ze wspólnoty parafialnej z Redy. Nieodpłatnie wolny czas będą mogły spędzać w Zielonej Szkole dzieci z Brachlewa – mówi Bożena Kulik, dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła” w Brachlewie.
Główne cele ośrodka to łączenie wypoczynku z aktywną edukacją ekologiczną oraz promocja zdrowego stylu życia. Pierwszeństwo korzystania z Zielonej Szkoły mają uczniowie szkół Kwidzyna i gminy Kwidzyn. Samorządy te każdego roku przekazują dotacje na utrzymanie.
- Koszty utrzymania samorządy ponoszą wspólnie, proporcjonalnie do ilości dni, w których przebywają uczniowie wraz z opiekunami. W zakończonym już roku szkolnym uczniowie kl. Trzecich szkół podstawowych uczestniczyli w dwudniowych warsztatach edukacyjnych. Trzydniowy pobyt edukacyjny i wypoczynkowy był przeznaczony dla uczniów drugich klas gimnazjów i szóstych klas szkół podstawowych. Zielona Szkoła zapewnia bezpłatne warsztaty ekologiczne dla uczniów naszych gmin. Zajęcia prowadzone były między innymi przez leśników, specjalistów do spraw ochrony środowiska oraz miłośników przyrody – twierdzi Bożena Kulik.
Zajęcia dla uczniów odbywają się one między innymi w pobliskim lesie, nad jeziorem, oraz na leśnej ścieżce dydaktycznej, w oczyszczalni ścieków i szkółce leśnej.
W minionym roku szkolnym w zajęciach ekologicznych uczestniczyło ponad 1400 uczniów.
Reklama
Dzieci z Ukrainy i Białorusi w Zielonej Szkole
BRACHLEWO, GMINA KWIDZYN. Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Zielona Szkoła” w Brachlewie nie pustoszeje podczas wakacji. Zajęcia odbywają się tutaj przez cały rok. W lipcu i sierpniu jest miejsce wypoczynku dzieci – także z Ukrainy i Białorusi.
- (jk)
- 12.07.2008 00:01 (aktualizacja 20.06.2023 23:12)
Data dodania:
12.07.2008 00:01
KOMENTARZE
Autor komentarza: LewicyStanowczeNieTreść komentarza: W komentarzach „koledzy specjalisci” się wypowiadają? Takie to kierowanie się dobrem dzieci, że może najlepiej zamknąć wszystkie te szkoły albo zostawić jedną i zatrudnić tyle ludzi żeby z tych subwencji wystarczyło albo zostało jeszcze żeby się może tym wyżej przypodobać. W takim chaosie łatwiej będzie dzieciom ideologię lewicowe wbijać do głów i inne bzdury.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Czasami to trzeba się w pierś uderzyć i powiedzieć czy chcemy by nasze dzieci się rozwijały i uczyły się w dobrej szkole czy chcemy by żyly w ciemno grodzieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RealistaTreść komentarza: Nie sześć a cztery szkoły te cztery są obciążenie dla budżetu a nauczyciele muszą tylko doją kasę dla siebieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: I tak to jest politycy obiecują i obiecuja przed wyborami, a po wyborach hulajbdusza piekła nie ma i robimy co chcemy. Najlepiej od razu 6 szkół pozamykać, bo i po co edukacja dla ciemniaków.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RomekTreść komentarza: Nie planuje się likwidacji 2/3 szkół w gminie, bo zrodziłoby to zbyt duże problemy. Takie zmiany jeśli są potrzebne należy wprowadzać stoponiowo. A już na pewno nie planować sprzedaży bądź dzierżawy majątku mieszkańców na potrzeby firm prywatnych, takich jak ośrodek zdrowia. Gimnazja pokazały, że nauczanie w tak dużych molochach jest przeciwskuteczne. W gimnazjach, a teraz powstałyby w gminie takie molochy zwane zespołami szkół. A to, że zdarzają sie słabi nauczyciele jest normalne w takim systemie edukacji jaki mamy i może tak być i w dużej, jak i małej szkole.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?
Reklama
ZOBACZ WIĘCEJ
Przejdź do kategorii
Aktualności#PomagaMYNa sygnaleGospodarkaEdukacjaEkologiaReligiaPolitykaRolnictwoTurystykaZdrowieKulturaSportHistoriaKryminalneVideoRegionOgłoszeniaObserwatorKwidzyn MiastoKwidzyn GminaGardejaPrabutyRyjewoSadlinkiPLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIEZOBACZ!Ważne w kalendarzuDobre radyWybory Parlamentarne '2023Reklama
Napisz komentarz
Komentarze