Kim jest trycholog?
Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się problemami włosów i skóry głowy. Nie posiada on jednak tytułu lekarskiego, jednak ma niezbędną wiedzę z zakresu dermatologii, kosmetologii, a także biologii włosa, dzięki czemu może on właściwie diagnozować Pacjentów, którzy zgłoszą się do niego z problemami z tego zakresu. Co więcej, może on pomóc wdrożyć odpowiednie leczenie w celu rozwiązania wielu problemów związanych ze skórą głowy i włosami.
Z jakimi problemami warto zgłosić się do trychologa?
Wiesz już, kim jest trycholog, jednak z jakimi schorzeniami warto jest się do niego zgłosić? Przede wszystkim ten specjalista może pomóc Ci wtedy, kiedy zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, które jest związane ze zmianami hormonalnymi, nieprawidłową dietą lub nadmiernym stresem. Może on także pomóc Pacjentom, którzy cierpią na łysienie telogenowe, androgenowe lub plackowate. Trycholog jest także właściwą osobą, do której warto się zgłosić, jeśli włosy są matowe, łamliwe lub posiadają rozdwojone końcówki. Możesz także umówić się na wizytę trychologiczną, jeśli zmagasz się z łupieżem, przetłuszczaniem się skóry głowy lub jej pieczeniem.
Czym zajmuje się dermatolog?
Dermatolog jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu i diagnostyce chorób skóry, paznokci i włosów, jak również błon śluzowych. Może on wdrożyć antybiotykoterapię lub przepisywać preparaty dostępne jedynie na receptę. Co więcej, w zakresie jego zadań mieści się także wykonywanie zabiegów medycznych oraz ma możliwość skierowania Pacjenta na dodatkowe, specjalistyczne badania.
Trycholog czy dermatolog – do kogo się zgłosić?
Jeśli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, są one łamliwe lub nadmiernie się przetłuszczają, nie musisz od razu zgłaszać się do dermatologa. Zwykle w tym przypadku wystarczy skorzystać z pomocy trychologa. Więcej na ten temat możesz znaleźć na przykład na stronie: https://fabskin.pl/trycholog-czy-dermatolog-do-kogo-udac-sie-z-wypadaniem-wlosow/. Do dermatologa warto się zgłosić z takimi problemami, jak choroby autoimmunologiczne lub nowotworowych zmian skórnych. Pomoże on także prawidłowo wyleczyć grzybicę, zapalenia skóry czy łuszczycę.
Jakie inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zyskują na popularności?
Oferta klinik medycyny estetycznej jest bardzo szeroka. Aby poprawić swój wygląd bez ingerencji chirurga, możesz zdecydować się na mezoterapię, krioterapię, laseroterapię czy radiofrekwencja. Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się tkanki tłuszczowej w trudno dostępnych miejscach, możesz wybrać inne sposoby – sprawdź na czym polega liposukcja w Warszawie.