Tegoroczna prezentacja zasobów kolekcjonerskich członków stowarzyszenia była powiązana z rocznicą tzw. Bitwy Warszawskiej. Organizatorzy wystawy byli niezwykle zadowoleni z liczby zwiedzających.
Chcemy, aby wystawa funkcjonowała do jesieni
-Nie miałem chwili, aby samemu przebywać wśród prezentowanych eksponatów – poinformował Wit Walkiewicz – Od momentu otwarcia wystawy zawsze ktoś tu był. Cieszy mnie to, że na wystawę przychodziły całe rodziny. Ciekawostką było to, że zwiedzający mogli brać w ręce prezentowane eksponaty. Takie było nasze przesłanie, aby każdy mógł dotknąć na przykład karabinu czy też elementów umundurowania. Można było także przymierzyć hełmy pochodzące z czasów drugiej wojny światowej, jak również te współczesne i zrobić sobie zdjęcie. Chcielibyśmy aby ta wystawa mogła potrwać do jesieni, przede wszystkim dlatego, że rozpocznie się rok szkolny. Będziemy zachęcali szkoły do jej odwiedzania – powiedział Wit Walkiewicz.
Eksponaty można było dokładnie obejrzeć
Zwiedzający nie kryli swego zainteresowania prezentowanymi zbiorami. W gronie osób odwiedzających ekspozycję nie zabrakło również pań. Jedną z nich była pani Cecylia, która określiła wystawę jako interesującą i ciekawą.
-Cieszy mnie to, że oprócz samego obejrzenia wszystkich eksponatów mogłam wziąć do ręki prezentowane karabiny. To trochę inaczej niż w muzeum, gdzie możemy eksponaty jedynie oglądać. Pan opiekujący się wystawą ciekawie opowiadał o rożnych typach broni m.in. o tym jaki był ich sposób działania. Nie żałuję że tu przyszłam – podkreśliła pani Cecylia.
W gronie zwiedzających był również Przemek Koc, który na wystawę uzbrojenia przyszedł z młodszym bratem i rodzicami. Przemek zakładając na głowę hełm z czasów powstania warszawskiego mógł poczuć się jak mały warszawiak, który przemykał pośród ulicznych barykad.
Ciekawostką był karabin Beryl
Sporą ciekawostką wśród prezentowanych eksponatów był również współczesny karabin maszynowy Beryl. Dla osób, które wojskowością niewiele się interesują wyjaśniamy, że karabiny polskiej konstrukcji Beryl zastępują znajdujące się w polskim wojsku wysłużone, rosyjskiej konstrukcji KBKAK.
Napisz komentarz
Komentarze