Starosta Jerzy Godzik nagrodził nauczycieli, a także wyróżniające się osoby z placówek, które mu podlegają. Nagrody otrzymali:
Izabela Baranowicz, nauczycielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Barcicach, Andrzej Bożek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach, Zbigniew Drelich, były dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kwidzynie, Beata Krzeszowska-Sarzyniak, nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie, Janina Kurach, nauczycielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Barcicach, Aleksandra Matczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kwidzynie, Alina Niszczak, były dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kwidzynie, Stefan Sołoducha, były dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach, Roman Szmelter, były dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie, Marek Szwanke, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, Michał Wejtko, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, Dariusz Wichowski, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Kwidzynie, Dagna Zachorowska, psycholog w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kwidzynie, Grażyna Ewa Żulczyk, nauczycielka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie.
Nagrodzono także nauczycieli kwidzyńskich szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli, a także osoby pracujące w innych placówkach podlegających miejskiemu samorządowi.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Elżbieta Laurentowicz, Barbara Pytlarczyk, Mirosław Herkt oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego: Genowefa Cybulska i Janusz Press.
Nagrody Pomorskiego Kuratora Oświaty odebrali – Małgorzata Wróblewska z Gimnazjum nr 2, Stanisława Wojtacka ze Szkoły Podstawowej nr 4, Mariola Pomierska i Elżbieta Zardzewiały ze Szkoły Podstawowej nr 6.
Podczas uroczystości ślubowanie złożyli nauczyciele, którzy w sierpniu tego roku uzyskali stopień nauczyciela mianowanego: Magdalena Rosin, Karolina Bukowska, Monika Zimnicka, Alicja Kizińska, Agnieszka Tynda, Edyta Januszewska.
Nagrody burmistrza:
Szkoła Podstawowa nr 2 – Edyta Felenczak, Ewa Jurek, Elżbieta Rakowska, Danuta Guziejewska, Jerzy Pawluczuk.
Szkoła Podstawowa nr 4 – Dorota Zboińska, Dagmara Brzezińska, Marlena Rosin, Robert Baran, Anna Kamola, Halina Stasiewicz, Dorota Wodzińska, Barbara Pytlarczyk, Izabela Wójcik.
Szkoła Podstawowa nr 5 – Małgorzata Blonkowska, Izabela Zwidryn, Lucyna Szafarowicz, Jolanta Ważna, Anna Kurpiewska, Renata Dzikowska.
Szkoła Podstawowa nr 6 – Jolanta Kubiak, Dorota Żyła, Stanisław Marecki, Zbigniew Kobus, Ewa Dubieniecka, Elżbieta Kolata, Maria Czerwińska, Grażyna Młot, Lidia Nowacka.
Gimnazjum nr 1 – Teresa Nowak, Beata Potreć, Jolanta Żak.
Gimnazjum nr 2 – Elżbieta Dombek, Joanna Staszak, Jolanta Żmuda, Mieczysław Rutkowski, Maciej Walenczewski, Agnieszka Białecka, Alicja Połeć, Gabriela Szwacka, Marzena Gostkiewicz, Edyta Majdzińska, Danuta Woronowicz.
Gimnazjum nr 3 – Maria Kośmicka, Marzena Szarłan, Zbigniew Warczak, Ewa Machlik, Mirosław Dudek.
Przedszkole Integracyjne – Marzena Pokora i Zdzisława Wiśniewska
Nagrody dyrektora placówki niepublicznej za osiągnięcia w edukacji przedszkolnej – Agnieszka Szydzik-Kwintera z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka”, Izabela Dubrawska z Niepublicznego Przedszkola „Promyk”, Beata Wróblewicz z Niepublicznego Przedszkola „Promyk”, Justyna Widz z Niepublicznego Przedszkola „Radość” i Wiesława Gadzińska z Niepublicznego Przedszkola „Radość”.
Honorową nagrodę i tytuł „Mecenas Oświaty” otrzymała Bożena Guzman, ajentka Stołówki Szkolnej „Smakuś” przy Szkole Podstawowej nr 5.
Nagrodę burmistrza otrzymali także dyrektorzy instytucji wpierających oświatę – Maryla Botwicz z Akademii Umiejętności Pedagogicznych, Anna Bieżuńska z Centrum Administracji Szkół, Krystyna Kopisto z Biblioteki Miejsko – Powiatowej, Janusz Świder z Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji i Marek Wawryniuk z Kwidzyńskiego Centrum Kultury.
Reklama
Nagrody dla pedagogów w „Miłej” atmosferze
KWIDZYN. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniający się nauczyciele z powiatu kwidzyńskiego otrzymali nagrody. Uroczystość dla pedagogów z Kwidzyna (ze szkół podstawowych i gimnazjów) odbyła się w restauracji Miła, a dla tych, którzy uczą w szkołach ponadgimnazjalnych – w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
- (ad)
- 25.10.2007 09:43 (aktualizacja 21.08.2023 13:38)
Data dodania:
25.10.2007 09:43
KOMENTARZE
Autor komentarza: LewicyStanowczeNieTreść komentarza: W komentarzach „koledzy specjalisci” się wypowiadają? Takie to kierowanie się dobrem dzieci, że może najlepiej zamknąć wszystkie te szkoły albo zostawić jedną i zatrudnić tyle ludzi żeby z tych subwencji wystarczyło albo zostało jeszcze żeby się może tym wyżej przypodobać. W takim chaosie łatwiej będzie dzieciom ideologię lewicowe wbijać do głów i inne bzdury.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Czasami to trzeba się w pierś uderzyć i powiedzieć czy chcemy by nasze dzieci się rozwijały i uczyły się w dobrej szkole czy chcemy by żyly w ciemno grodzieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RealistaTreść komentarza: Nie sześć a cztery szkoły te cztery są obciążenie dla budżetu a nauczyciele muszą tylko doją kasę dla siebieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: I tak to jest politycy obiecują i obiecuja przed wyborami, a po wyborach hulajbdusza piekła nie ma i robimy co chcemy. Najlepiej od razu 6 szkół pozamykać, bo i po co edukacja dla ciemniaków.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RomekTreść komentarza: Nie planuje się likwidacji 2/3 szkół w gminie, bo zrodziłoby to zbyt duże problemy. Takie zmiany jeśli są potrzebne należy wprowadzać stoponiowo. A już na pewno nie planować sprzedaży bądź dzierżawy majątku mieszkańców na potrzeby firm prywatnych, takich jak ośrodek zdrowia. Gimnazja pokazały, że nauczanie w tak dużych molochach jest przeciwskuteczne. W gimnazjach, a teraz powstałyby w gminie takie molochy zwane zespołami szkół. A to, że zdarzają sie słabi nauczyciele jest normalne w takim systemie edukacji jaki mamy i może tak być i w dużej, jak i małej szkole.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?
Reklama
ZOBACZ WIĘCEJ
Przejdź do kategorii
Aktualności#PomagaMYNa sygnaleGospodarkaEdukacjaEkologiaReligiaPolitykaRolnictwoTurystykaZdrowieKulturaSportHistoriaKryminalneVideoRegionOgłoszeniaObserwatorKwidzyn MiastoKwidzyn GminaGardejaPrabutyRyjewoSadlinkiPLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIEZOBACZ!Ważne w kalendarzuDobre radyWybory Parlamentarne '2023Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze