Dotychczas chorowały małe dzieci, które wyleczono, gdyż zostały zarażone łagodniejszym „wariantem” posocznicy. Przypadek dorosłej kobiety był dużo cięższy. Kobieta zachorowała w domu i rodzina sądziła, że to silne przeziębienie – uporczywy kaszel, wysoka gorączka. W nocy wezwano karetkę. Lekarz zaordynował leczenie i pozostawił chorą w domu. Jednak wkrótce, tej samej nocy, dziewczyna zemdlała i bliscy ponownie zadzwonili po erkę. Tym razem, ok. godz. 4.00, zabrano ją do szpitala. Nadal jednak nie wiadomo było, że to sepsa.
-Stan pacjentki nie był ciężki, była przytomna, był z nią kontakt. Nie miała też wybroczyn na skórze, które mogłyby wskazywać na posocznicę. Miała objawy typowe dla przeziębienia grypowo – oskrzelowego, a takie przypadki są w naszym szpitalu ostatnio bardzo częste – informuje Mirosław Górski, zastępca dyrektora kwidzyńskiego szpitala. – Jednak rano, ze względu na spadek ciśnienia krwi, przeniesiono pacjentkę na oddział wewnętrzny, gdzie jej stan się pogorszył, zaczęła tracić kontakt, słabnąć. Wówczas lekarz rozpoznał objawy sepsy.
Pobrano od niej krew do badania, jednocześnie wzywając helikopter, by przewieźć 23-latkę do specjalistycznego szpitala w Elblągu. Tam, mimo intensywnego leczenia, kobieta zmarła.
- Przeprowadziliśmy wewnętrzną kontrolę prawidłowości postępowania naszych służb medycznych w tym przypadku. Moim zdaniem, zrobili wszystko, co trzeba – zapewnia M. Górski.
Prawdopodobnie jednak po przeprowadzeniu sekcji zwłok, odbędzie się także zewnętrzna kontrola prawidłowości procedur w kwidzyńskim szpitalu. Osoby, które miały kontakt z 23-latką, otrzymały antybiotyk.
- Jego podawanie ma sens jedynie w ciągu pierwszej doby od zakażenia. Później lek nie działa – podkreśla M. Górski.
Dziewczyna pracowała w kwidzyńskiej fabryce elektronicznej Jabil, przy taśmie.
Więcej na ten temat w „Kurierze Kwidzyńskim”
Reklama
24-letnia kobieta zmarła na sepsę
KWIDZYN. Mimo intensywnej reanimacji nie udało się uratować 23-latki, która z objawami sepsy trafiła do kwidzyńskiego szpitala. To kolejny przypadek tej choroby w powiecie kwidzyńskim w ostatnich miesiącach, jednak pierwszy śmiertelny.
- (ad)
- 14.06.2008 00:20 (aktualizacja 22.08.2023 00:32)
Data dodania:
14.06.2008 00:20
KOMENTARZE
Autor komentarza: LewicyStanowczeNieTreść komentarza: W komentarzach „koledzy specjalisci” się wypowiadają? Takie to kierowanie się dobrem dzieci, że może najlepiej zamknąć wszystkie te szkoły albo zostawić jedną i zatrudnić tyle ludzi żeby z tych subwencji wystarczyło albo zostało jeszcze żeby się może tym wyżej przypodobać. W takim chaosie łatwiej będzie dzieciom ideologię lewicowe wbijać do głów i inne bzdury.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Czasami to trzeba się w pierś uderzyć i powiedzieć czy chcemy by nasze dzieci się rozwijały i uczyły się w dobrej szkole czy chcemy by żyly w ciemno grodzieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RealistaTreść komentarza: Nie sześć a cztery szkoły te cztery są obciążenie dla budżetu a nauczyciele muszą tylko doją kasę dla siebieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: I tak to jest politycy obiecują i obiecuja przed wyborami, a po wyborach hulajbdusza piekła nie ma i robimy co chcemy. Najlepiej od razu 6 szkół pozamykać, bo i po co edukacja dla ciemniaków.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RomekTreść komentarza: Nie planuje się likwidacji 2/3 szkół w gminie, bo zrodziłoby to zbyt duże problemy. Takie zmiany jeśli są potrzebne należy wprowadzać stoponiowo. A już na pewno nie planować sprzedaży bądź dzierżawy majątku mieszkańców na potrzeby firm prywatnych, takich jak ośrodek zdrowia. Gimnazja pokazały, że nauczanie w tak dużych molochach jest przeciwskuteczne. W gimnazjach, a teraz powstałyby w gminie takie molochy zwane zespołami szkół. A to, że zdarzają sie słabi nauczyciele jest normalne w takim systemie edukacji jaki mamy i może tak być i w dużej, jak i małej szkole.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?
Reklama
ZOBACZ WIĘCEJ
Przejdź do kategorii
Aktualności#PomagaMYNa sygnaleGospodarkaEdukacjaEkologiaReligiaPolitykaRolnictwoTurystykaZdrowieKulturaSportHistoriaKryminalneVideoRegionOgłoszeniaObserwatorKwidzyn MiastoKwidzyn GminaGardejaPrabutyRyjewoSadlinkiPLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIEZOBACZ!Ważne w kalendarzuDobre radyWybory Parlamentarne '2023Reklama
Napisz komentarz
Komentarze