środa, 2 kwietnia 2025 23:43
Reklama

[WIDEO] BANKOWCY DLA CYBEREDUKACJI: Całe rzesze TULIPANÓW. Plaga cyberoszustw z wykorzystaniem socjotechnik

Pamiętacie film „Tulipan”, czyli historię uwodziciela i oszusta matrymonialnego, który rozkochiwał w sobie panie? Dzisiaj mamy takich „Tulipanów” całe rzesze – amerykański żołnierz, niemiecka policjantka, samotny wdowiec poszukujący szczęśliwej miłości… A wszystko to w jednym celu – wyłudzić Twoje pieniądze.

Są to bardzo niebezpieczni oszuści, którzy używają socjotechnik po to, by wzbudzić zaufanie swojej potencjalnej ofiary, rozkochać ją w sobie tylko po to, żeby później ją okraść!– przypomina Katarzyna Skrzynecka w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.

Przestępcy bezwzględnie wykorzystują socjotechniki, żeby upolować ofiarę w internecie! Manipulują, wzbudzają zaufanie.


 

Związek Banków Polskich, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, banki wraz z Policją ostrzegają i doradzają co możesz zrobić w razie podejrzeń czy niepewności:


 

- Gdy ktoś prosi Cię w mediach społecznościowych albo SMS-em o pomoc i przelanie pieniędzy - to może być oszustwo!

- Weryfikuj rozmówcę - zadzwoń do niego!

- Nie podawaj dostępu do swojego konta bankowego!

- Nie działaj pod wpływem emocji!

- Więcej informacji o cyberbezpieczeństwie szukaj we własnym banku.


 

Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banków. Celem kampanii jest edukacja wszystkich użytkowników Internetu w zakresie cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi. Twarzami tegorocznej edycji są Daria Widawska i Jerzy Kryszak.


 

OBEJRZYJ [WIDEO] I PRZEKONAJ SIĘ, JAK WYGLĄDAJĄ METODY CYBEROSZUSTÓW!!


 

ZBP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama