W ostatnich dniach życie jednej kobiety z gminy Kwidzyn znalazło się na krawędzi przepaści, ale dzięki błyskawicznej interwencji oraz niezawodnej reakcji sierżanta Krzysztofa Strelau i posterunkowego Macieja Mikłaszewicz policjantów z kwidzyńskiej patrolówki oraz powiadomionego pogotowia, tragedii udało się uniknąć. 47-letnia kobieta, która podjęła próbę samobójczą, została uratowana dzięki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia zaledwie w ciągu kilku minut. Teraz kobieta znajduje się pod opieką specjalistów w szpitalu, a całe zdarzenie przypomina nam o ważności błyskawicznej reakcji w sytuacjach, gdzie liczy się każda sekunda.
Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
Nie jesteśmy tak silni jak się zachowujemy. Nie jesteśmy tak szczęśliwi jak się uśmiechamy. Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej „Żyć Zgodnie”, telefon: 55 629 18 18, który jest czynny całą dobę i mieści się przy ulicy Braterstwa Narodów 59 w Kwidzynie.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.
-116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
-116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
-800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Napisz komentarz
Komentarze