Mały Baldram
Piątek 13 maja okazał się fatalny dla 23-latka już w momencie, gdy postanowił pomimo wypitego alkoholu wsiąść za kierownicę swojego seata. W Małym Baldramie mężczyzna stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń. Mieszkaniec gminy Kwidzyn został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu, urządzenie pokazało wynik prawie dwóch promili. Od nietrzeźwego sprawcy kolizji pobrana została również krew do badań.
Górki
W sobotę przed godz. 20, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło w miejscowości Górki. Jak ustalili funkcjonariusze, 43-letni mężczyzna kierujący toyotą, zderzył się z sarną, która wybiegła na jezdnię. Kierowca pojazdu nie doznał żadnych obrażeń.
Glina (gm. Sadlinki)
Niedzielna kontrola trzeźwości rowerzysty w miejscowości Glina gm.Sadlinki zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 2500 złotych. 31-letni rowerzysta miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.
Gmina Gardeja
Tego samego dnia po godzinie 22.00 na terenie gminy Gardeja policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Okazało się, że kierujący nim 26-latek jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem pokazało wynik prawie 2 promili alkoholu w organizmie.
Pamiętajmy! Dni wolne, kiedy to częściej podróżujemy nie zwalniają nas z odpowiedzialnego zachowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kierujmy się rozsądkiem, analizujmy sytuacje pojawiające się na drodze, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych kierowców.
Dbajmy o bezpieczeństwo nasze i przewożonych przez nas pasażerów. Nigdy nie wsiadajmy ,,za kółko" po alkoholu! Policjanci apelują: brawura i przekroczona prędkość może nie pozwolić już nigdy dotrzeć do celu podróży!
Co robić jeśli w trakcie podróży dojdzie do zdarzenia z udziałem zwierzęcia?
- zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,
- jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,
- każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,
- nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować.
Pamiętajmy!
- Na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.
- Znak drogowy A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.
Napisz komentarz
Komentarze