- Efekty ich pracy można zobaczyć w formie wystawy fotograficznej, w holu szkoły. Wśród zawodów przyszłości można znaleźć wiele związanych z pogarszającym się klimatem, z problemami zanieczyszczeń naszej planety lub rozwojem nowych technologii.
Projekt nie polegał jedynie na pracy. W trakcie jego realizacji organizowanych było wiele rozmaitych zajęć integracyjnych. Uczestnicy mieli także wolny czas dla siebie. Pierwsze dni projektu spędzili w Jastrzębiej Górze nad morzem. Nie obyło się bez wyprawy do Gdańska, spaceru po Starówce i zakupów. Majówkę młodzież spędziła w szkole na przygotowaniu wystawy. Czas wolny goście z Niemiec spędzili w rodzinach naszych uczniów. Projekt zakończył się prezentacją multimedialną, w formie wystąpień publicznych uczniów w starostwie - twierdzi Anna Świątkowska ze Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.
Dodaje, że celem projektu była nie tylko nauka języka obcego, ale także poznawanie innych ludzi i współpraca z nimi. Koordynatorki projektu to Katarzyna Wojciechowska i Ewa Chwiędacz-Feluś, nauczycielki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie. To nie koniec projektu, jego druga część będzie realizowana w czerwcu, w powiecie Osterholz. Młodzież zaprojektuje gazetę przyszłości, w której przedstawione zostaną także rezultaty części pierwszej projektu. Projekt dotyczący wyboru zawodu przyszłości został sfinansowany przez rodziców uczniów, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.
Napisz komentarz
Komentarze