Kwidzynskie tajemnice
Majestatyczne, średniowieczne zamki budziły wielkie zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy opowiadali o niezwykłych postaciach i ukrytych skarbach. Nie inaczej było w Kwidzynie. Podobno pod zamkiem znajduje się tajemny tunel prowadzący z warowni na zewnątrz. Mieszkańcy przez lata snuli domysły, co może się w nim kryć. Jedni uważają, że Czarna Dama, czyli Błogosławiona Dorota, która obiecała czuwać nad zamkiem oraz duch dzielnego flisaka Kwidyna. Inni są przekonali, że znajdują się tam korzenie dwustuletniego dębu, posadzonego przez samego Napoleona. Jeszcze inni są pewni, że krążą tam widma Wielkich Mistrzów Krzyżackich pochowanych w Kwidzynie, które chcą przedostać się do Malborka. Jaka jest prawda? Trzeba przejść się nocą na spacer w okolice zamku i przekonać się na własnej skórze!
Odkrywać więcej historii regionu można dzięki akcji Legenda Północy marki Specjal. Wszystkie opowieści zebrane na północy Polski zostały zapisane w atrakcyjnej formie komiksów. Wybrane legendy pojawiły się na limitowanej serii puszek i butelek Specjala, a wszystkie dostępne są na stronie internetowej www.legendapolnocy.pl.
Legendarne historie, unikalny smak i regionalny przydomek. A Ty jak go nazywasz?
Nie bez powodu Specjal zagłębił się w miejscowe legendy. Na przestrzeni lat wpisał się w północne rejony naszego kraju jako lokalny trunek, jednocześnie stwarzając pole do tworzenia legend o nim samym. Okazuje się, że Specjal, znany także jako Lajceps jest różnie nazywany w poszczególnych rejonach północy. Dla jednych Perła Bałtyku, Tczewski Dialekt, czy Elbląska Noc Polarna. W innych miejscach figuruje jako po prostu Czarny, jednak najciekawsze są wariacje epitetów do tego koloru. I tak właśnie możemy go spotkać pod pseudonimami: Czarny Wąż, Orzeł, Książę, Ninja. Jawi się także jako Mroczny Rycerz, czy Cień Mordoru. Zwolennicy jego unikalnego smaku nazywają go po prostu The Specjal One w regionie.
Chociaż bogactwo nazw jest ogromne, to jedno jest pewne – Specjal stał się autentycznym symbolem polskiej północy z którą się utożsamia.
Jeśli jesteś ciekawy pozostałych Legend Północy znajdziesz je nie tylko na stronie www.legendapolnocy.pl. Opowieści są dostępne także w największych miastach północy w postaci oryginalnych murali.
Napisz komentarz
Komentarze