W środę (19.02.br.) dyżurny kwidzyńskiej jednostki otrzymał informację o znalezieniu niewybuchu. Zgłaszający informował, że w trakcie prowadzenia prac ziemnych prowadzonych na posesji przy ul. Chopina natrafiono na metalowy przedmiot przypominający granat wojskowy.
Na miejsce znaleziska natychmiast skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli teren. O wszystkim poinformowano saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmnie. Do czasu ich przyjazdu miejsce znalezienia niewybuchu zabezpieczali funkcjonariusze.
Jak się okazało znaleziony niewybuch to kompletny granat ręczy RG 42 pochodzący z czasów II wojny światowej, który funkcjonariusze z patrolu minerskiego zabezpieczyli i wywieźli z miejscowości.
Policjanci z Prabut zabezpieczali miejsce wybuchowego znaleziska
W środę policjanci z komisariatu w Prabutach zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego z II wojny światowej. W trakcie prac ziemnych prowadzonych na posesji przy ul. Chopina w Prabutach natrafiono na granat wojskowy. Materiał wybuchowy został zabezpieczony i zostanie zneutralizowany przez saperów.
- 20.02.2014 13:17 (aktualizacja 31.03.2023 13:59)

Reklama
Napisz komentarz
Komentarze