czwartek, 28 listopada 2024 10:48

Jak Wybrać Dozownik Celkowy? Przewodnik po Najważniejszych Parametrach

Dozownik celowy jest elementem konstrukcyjnym wykorzystywanym w bardzo różnych branżach. Jego zastosowanie pozwala na skuteczne dozowanie materiałów sypkich. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka różnych kwestii. Należy uwzględnić przede wszystkim rodzaj materiału sypkiego, który ma być transportowany. Ważne jest również dobranie odpowiedniego materiału wykonania dozownika. Ze względu na dużą wytrzymałość dobrze sprawdza się stal nierdzewna i żeliwo. Znaczenie ma ponadto wydajność sprzętu.
  • 27.08.2024 12:52
  • Autor: Grupa tipmedia
Jak Wybrać Dozownik Celkowy? Przewodnik po Najważniejszych Parametrach

Co to jest dozownik celkowy?

 

Dozownik celkowy umożliwia precyzyjne dozowanie materiałów sypkich, takich jak zboża, proszki, czy granulaty. Urządzenie ma cylindryczną obudowę, w której zainstalowane są poziome wirniki z komorami w kształcie litery V. Do produkcji sprzętu używa się trwałych materiałów, takich jak żeliwo i stal nierdzewna. Wysokiej jakości materiał wykonania gwarantuje wytrzymałość sprzętu.

 

Zastosowanie dozowników celkowych jest szerokie. Wykorzystywane są często w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i rolniczym. Sprawdzają się, kiedy konieczne trzeba wyładować materiały z silosów, systemów transportu pneumatycznego, stacji filtrów workowych, czy odpylaczy cyklonowych. Dzięki ich wykorzystaniu możliwa jest ciągła praca procesów produkcyjnych, co zwiększa efektywność całego systemu. Wejdź na stronę: https://rstgroup.pl/, aby dowiedzieć się więcej.

 

Jak wybrać dozownik celkowy?

 

Wybierając dozowniki celkowe, należy zwrócić uwagę na kilka różnych kwestii. Istotny jest przede wszystkim rodzaj transportowanego materiału. Może to być zboże, proszek lub granulat. Poszczególnie media różnią się gęstością, wielkością cząstek i wilgotnością. Nie bez znaczenia jest również wydajność pracy dozownika. Poszczególne dozowniki celkowe pracują w różnych warunkach. Na sposób ich działania wpływa między innymi temperatura i wilgotność.

 

Nie należy również zapominać o tym, że podajnik celkowy musi być kompatybilny z istniejącymi systemami produkcyjnymi. Łatwość integracji poszczególnych elementów jest kluczowa. Serwisowanie i konserwacja sprzętu także nie może wiązać się ze zbyt dużym wysiłkiem, ponieważ mogłoby to wywołać przestoje w produkcji. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak możliwość regulacji prędkości dozowania, czy automatyzacja działania. Dużą popularnością cieszy się dozownik celkowy pneumatyczny RVS05 (https://rstgroup.pl/dozownik-celkowy-pneumatyczny-rvs05/).

Artykuł sponsorowany