Policjanci śledczy z Kwidzyna przedstawią 4 marca br. zarzuty posiadania środków odurzających dwóm mężczyznom. Do ich zatrzymań doszło wczoraj. Jako pierwszy zatrzymany został 31-latek z Kwidzyna. Na podstawie materiałów operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że może on posiadać w swoim mieszkaniu narkotyki. W trakcie przeszukania jednego z pokoi znajdujących się w mieszkaniu 31-latka policjanci znaleźli w szafie narkotyki. Przeprowadzone przez technika kryminalistyki badanie wykazało, że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana w ilości prawie 80 gramów.
Policjanci cyklicznie prowadzą działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Funkcjonariusze na podstawie posiadanych informacji sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Również w trakcie swojej codziennej służby mundurowi legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy nie są poszukiwane.
W tym właśnie celu dzielnicowi zapukali 3 marca br. do drzwi jednego z mieszkań na terenie gminy Kwidzyn, miał przebywać tam 33-letni mężczyzna, poszukiwany do odbycia kary zastępczej 39 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę. Ustalenia policjantów były trafione i potwierdziły się. W mieszkaniu przebywał poszukiwany mężczyzna, a na szafce w pokoju w którym się znajdował leżała tacka z rozsypanym białym proszkiem. Badania potwierdziły, że była to amfetamina.
Dwaj zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do kwidzyńskiej komendy, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawią im dzisiaj zarzuty posiadania środków odurzających. W najbliższym czasie za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Gdy jesteś poszukiwany - lepiej zgłosić się samemu…
Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może on nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub podróży służbowej. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki Policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego. Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki Policji.
Źródło: KPP Kwidzyn
Napisz komentarz
Komentarze