Na szczęście tylko na ok. 3 godziny – dyrekcji szpitala udało się dojść do porozumienia z ciepłownią. Ustalono, że dług zostanie spłacony w dwóch ratach do 15 kwietnia.
Po raz kolejny prabucka placówka ma poważne kłopoty ze płaceniem rachunków za ciepło. Jednak po raz pierwszy wyłączono pacjentom ogrzewanie.
„ECO S.A. prowadzi obsługę szpitala w Prabutach w zakresie dostawy ciepła od grudnia 2006 roku i od tego czasu stale pojawiają się problemy z płatnościami. Już 6 sierpnia 2007 roku, w związku z rosnącym zadłużeniem, zostało wystosowane pismo do szpitala z informacją o zagrożeniu wyłączenia dostaw ciepła. Jednak wówczas, 28 sierpnia (dzień przed planowanym wyłączeniem dostaw), obie strony podpisały porozumienie, zgodnie z którym szpital zobowiązał się spłacić zadłużenie w 10 ratach, poza tym zobowiązał się na bieżąco regulować rachunki. Od dnia podpisania porozumienia zaległości były co prawda spłacane w uzgodnionych ratach, ale szpital nie regulował bieżący rachunków, co spowodowało wzrost zadłużenia” – dowiadujemy się z pisma od firmy ECO S.A.
Wówczas udało się uniknąć wyłączenia ogrzewania, ale sytuacja trwała nadal (nie płacono bieżących rachunków). Firma miesiąc wcześniej uprzedziła szpital, że wstrzyma dostawę ciepła. W odpowiedzi dyrekcja szpitala obiecała wszystko spłacić, ale bez podania konkretnego terminu. Stad też decyzja o wyłączeniu.
W dniu, kiedy w szpitalu zrobiło się zimno, jego dyrektor Wojciech Kowalczyk w porozumieniu z właścicielem szpitala, Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, zobowiązał się do spłaty całego długi do 15 kwietnia. Dzięki temu dostawy wznowiono.
Szpital Specjalistyczny w Prabutach ma długi nie tylko w ciepłowni, ogólne jego zadłużenie wynosi ok. 20 mln zł. Od niedawna kieruje nim Wojciech Kowalczyk (na tym stanowisku zastąpił Jana Szmiendowskiego), który jest też dyrektorem kwidzyńskiego szpitala. Pomysłem na ratowanie prabuckiej placówki jest jego połączenie (współpraca) z Kwidzynem – tutejszy szpital jest niepubliczny. Trwa wrażanie planu naprawczego.
Reklama
Pacjenci marzli przez kilka godzin
POWISLE, PRABUTY. Szpital Specjalistyczny nie zapłacił za ogrzewanie 130 tys. zł. Dlatego firma Energia Cieplna Opolszczyzny SA wstrzymała dostawy ciepła do placówki.
- (ad)
- 25.03.2008 00:30 (aktualizacja 31.03.2023 18:31)
Data dodania:
25.03.2008 00:30
KOMENTARZE
Autor komentarza: LewicyStanowczeNieTreść komentarza: W komentarzach „koledzy specjalisci” się wypowiadają? Takie to kierowanie się dobrem dzieci, że może najlepiej zamknąć wszystkie te szkoły albo zostawić jedną i zatrudnić tyle ludzi żeby z tych subwencji wystarczyło albo zostało jeszcze żeby się może tym wyżej przypodobać. W takim chaosie łatwiej będzie dzieciom ideologię lewicowe wbijać do głów i inne bzdury.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Czasami to trzeba się w pierś uderzyć i powiedzieć czy chcemy by nasze dzieci się rozwijały i uczyły się w dobrej szkole czy chcemy by żyly w ciemno grodzieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RealistaTreść komentarza: Nie sześć a cztery szkoły te cztery są obciążenie dla budżetu a nauczyciele muszą tylko doją kasę dla siebieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: I tak to jest politycy obiecują i obiecuja przed wyborami, a po wyborach hulajbdusza piekła nie ma i robimy co chcemy. Najlepiej od razu 6 szkół pozamykać, bo i po co edukacja dla ciemniaków.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RomekTreść komentarza: Nie planuje się likwidacji 2/3 szkół w gminie, bo zrodziłoby to zbyt duże problemy. Takie zmiany jeśli są potrzebne należy wprowadzać stoponiowo. A już na pewno nie planować sprzedaży bądź dzierżawy majątku mieszkańców na potrzeby firm prywatnych, takich jak ośrodek zdrowia. Gimnazja pokazały, że nauczanie w tak dużych molochach jest przeciwskuteczne. W gimnazjach, a teraz powstałyby w gminie takie molochy zwane zespołami szkół. A to, że zdarzają sie słabi nauczyciele jest normalne w takim systemie edukacji jaki mamy i może tak być i w dużej, jak i małej szkole.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?
Reklama
ZOBACZ WIĘCEJ
Przejdź do kategorii
Aktualności#PomagaMYNa sygnaleGospodarkaEdukacjaEkologiaReligiaPolitykaRolnictwoTurystykaZdrowieKulturaSportHistoriaKryminalneVideoRegionOgłoszeniaObserwatorKwidzyn MiastoKwidzyn GminaGardejaPrabutyRyjewoSadlinkiPLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIEZOBACZ!Ważne w kalendarzuDobre radyWybory Parlamentarne '2023Reklama
Napisz komentarz
Komentarze