Warunkiem zalegalizowania samowolki jest brak wszczętego postępowania administracyjnego przed 11 lipca 2003 r. przez nadzór budowlany.
Procedura zalegalizowania samowoli budowlanej obejmuje: złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie wraz z odpowiednimi dokumentami, weryfikację dokumentów, kontrolę obiektu oraz wydanie decyzji w sprawie pozwolenia na użytkowanie.
- Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na użytkowanie warto zwrócić się do wójta lub burmistrza miasta z zapytaniem, czy samowola nie narusza ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jaki obowiązywał w dniu zakończenia budowy obiektu lub jaki obowiązuje obecnie, o ile został uchwalony. Może dojść do sytuacji, kiedy inwestor poniesie koszty związane z wykonaniem inwentaryzacji podwykonawczej i ekspertyzy technicznej obiektu budowlanego, który został pobudowany niezgodnie z planem zagospodarowania. W takiej sytuacji organ nadzoru budowlanego będzie musiał wydać nakaz na rozbiórkę obiektu budowlanego - informuje Wiesław Gałkowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.
Dodaje, że nie warto składać fałszywego oświadczenia o dacie powstania obiektu. Nadzór budowlany może bowiem wznowić postępowanie i uchylić decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, gdyby dowody na podstawie których ustalono datę powstania obiektu okazały się fałszywe. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Kwidzynie przy ul. Grudziądzkiej 8 ( tel. 055 646 51 39).
Reklama
Amnestia za samowolkę
KWIDZYN. Tylko do końca tego roku będzie możliwe zalegalizowanie samowoli budowlanej. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego informuje, że legalizacja dotyczyć będzie obiektów, wybudowanych bez wymaganego pozwolenia na budowę albo zgłoszenia w okresie od dnia 1 stycznia 1995 r. do 11 lipca 1998 r.
- (jk)
- 03.10.2007 07:31
Data dodania:
03.10.2007 07:31
KOMENTARZE
Autor komentarza: LewicyStanowczeNieTreść komentarza: W komentarzach „koledzy specjalisci” się wypowiadają? Takie to kierowanie się dobrem dzieci, że może najlepiej zamknąć wszystkie te szkoły albo zostawić jedną i zatrudnić tyle ludzi żeby z tych subwencji wystarczyło albo zostało jeszcze żeby się może tym wyżej przypodobać. W takim chaosie łatwiej będzie dzieciom ideologię lewicowe wbijać do głów i inne bzdury.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Czasami to trzeba się w pierś uderzyć i powiedzieć czy chcemy by nasze dzieci się rozwijały i uczyły się w dobrej szkole czy chcemy by żyly w ciemno grodzieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RealistaTreść komentarza: Nie sześć a cztery szkoły te cztery są obciążenie dla budżetu a nauczyciele muszą tylko doją kasę dla siebieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: I tak to jest politycy obiecują i obiecuja przed wyborami, a po wyborach hulajbdusza piekła nie ma i robimy co chcemy. Najlepiej od razu 6 szkół pozamykać, bo i po co edukacja dla ciemniaków.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RomekTreść komentarza: Nie planuje się likwidacji 2/3 szkół w gminie, bo zrodziłoby to zbyt duże problemy. Takie zmiany jeśli są potrzebne należy wprowadzać stoponiowo. A już na pewno nie planować sprzedaży bądź dzierżawy majątku mieszkańców na potrzeby firm prywatnych, takich jak ośrodek zdrowia. Gimnazja pokazały, że nauczanie w tak dużych molochach jest przeciwskuteczne. W gimnazjach, a teraz powstałyby w gminie takie molochy zwane zespołami szkół. A to, że zdarzają sie słabi nauczyciele jest normalne w takim systemie edukacji jaki mamy i może tak być i w dużej, jak i małej szkole.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?
Reklama
ZOBACZ WIĘCEJ
Przejdź do kategorii
Aktualności#PomagaMYNa sygnaleGospodarkaEdukacjaEkologiaReligiaPolitykaRolnictwoTurystykaZdrowieKulturaSportHistoriaKryminalneVideoRegionOgłoszeniaObserwatorKwidzyn MiastoKwidzyn GminaGardejaPrabutyRyjewoSadlinkiPLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIEZOBACZ!Ważne w kalendarzuDobre radyWybory Parlamentarne '2023Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze