W budynku przy ul. Warszawskiej 18 (naprzeciwko urzędu) w pełnym zakresie funkcjonują: Biuro Obsługi Ludności, Ewidencja Ludności, Dowody Osobiste, Urząd Stanu Cywilnego (śluby będą odbywały się w budynku Urzędu Gminy przy ul. Grudziądzkiej 30), sekretariat burmistrza i jego zastępców, informatycy oraz Administrator Systemu Zarządzania Jakością.
W budynku przy ul. Grudziądzkiej 6 (budynek Centrum Administracji Szkół, naprzeciwko kościoła św. Trójcy) pracują: Zespół ds. Budżetu i Księgowości Budżetowej, Zespół ds. Kontroli i Audytor Wewnętrzny Miasta.
-Nadal szukamy najlepszego rozwiązania, więc miejsca urzędowania poszczególnych komórek urzędu oraz starostwa, jakie podajemy teraz, mogą się zmienić. Sprawy pilne są rozpatrywane od razu. Jeśli nie mają one takiego charakteru, apeluję i proszę o wyrozumiałość, aby poczekać z nimi do unormowania sytuacji - apeluje Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna..
Na razie w ograniczonym zakresie pracują: Ewidencja Wojskowa, Geodezja i Gospodarka Nieruchomościami i Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego. Urzędnicy pracują na parterze budynku przy ul. Warszawskiej 18 (budynek naprzeciwko Urzędu Miejskiego). Na pierwszym piętrze (wejście od lewej strony budynku) mieszczą się: Podatki i Opłaty Lokalne, Działalność Gospodarcza, Rada Miejska i Zespół ds. Organizacyjnych. W budynku przy ul. Warszawskiej 14 (budynek Straży Miejskiej) pracuje burmistrz Kwidzyna. Mieści się tam również biuro Promocji Miasta. W budynku przy ul. 11 listopada 13 (Kwidzyńskie Centrum Kultury) pracują: zastępca burmistrza ds. społecznych ( pokój nr 5) i zastępca burmistrza ds. inwestycji (pokój nr 23B). W tym samy budynku znajdują się: Oświata Kultura i Sport (pokój 6), Zespół ds. Społecznych (pokój 4), Gospodarka Mieszkaniowa (pokój 4), Gospodarka Komunalna (pokój 4), Architektura i Planowania Przestrzenne ( pokój 13 i 14), Inżynieria Miejska ( pokój 11 i 12), Planowanie Rozwoju Miasta i Zamówienia Publiczne ( pokój 24B i 25B), Gospodarka Miejska i Ochrona Środowiska (pokój 11B i 12B), Rozwój Lokalny ( pokój 22B) i Miejska Komisja ds. Rozwiązywanie problemów alkoholowych.
W różnych miejscach pracują wydziały Starostwa Powiatowego.
- Cały zasób geodezyjny pozostał w zniszczonym przez pożar budynku, jednak wnioski są przyjmowane. Przeprowadzimy ten wydział już niedługo, tak jak i całe starostwo do nieczynnego biurowca Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego przy ul. Toruńskiej. Zakład użyczy nam budynek do czasu, aż wrócimy do siebie. Czynny będzie natomiast pawilon przy gmachu starostwa i urzędu miejskiego. Pracują w nim już Wydział Infrastruktury Starostwa Powiatowego, Zamówienia Publiczne i Powiatowy Rzecznik Konsumentów - wyjaśnia Jerzy Godzik, starosta kwidzyński.
W budynku Kwidzyńskiego Centrum Kultury (dawne CKJ) powinny już pracować Wydziały Edukacji, Rozwoju Powiatu i Ochrony Środowiska. Prawdopodobnie w biurowcu Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego już pracują Wydziały Komunikacji, Organizacyjny, Architektury i Budownictwa oraz geodezja.
Wszelkie opłaty należy uiszczać w Powiślańskim Banku Spółdzielczym oraz jego oddziałach. Prowizja nie będzie pobierana. W budynku naprzeciwko urzędu udzielana jest informacja na temat funkcjonowania poszczególnych biur i wydziałów Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego.
W budynku naprzeciwko urzędu mieści się też Urząd Stanu Cywilnego, jednak śluby udzielane są w siedzibie Urzędu Gminy Kwidzyn.
Fot. Mirosław Wiśniewski
Reklama
Gdzie pracują urzędnicy po pożarze?
KWIDZYN. Z powodu pożaru, jaki strawił w niedzielę najwyższe piętro budynku Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego, niektóre wydziały pracują w ograniczonym zakresie. Trwa przeprowadzka sprzętu oraz dokumentacji praca urzędników będzie w najbliższych dniach utrudniona.
- (jk)
- 02.10.2007 23:17 (aktualizacja 31.03.2023 00:30)
Data dodania:
02.10.2007 23:17
KOMENTARZE
Autor komentarza: LewicyStanowczeNieTreść komentarza: W komentarzach „koledzy specjalisci” się wypowiadają? Takie to kierowanie się dobrem dzieci, że może najlepiej zamknąć wszystkie te szkoły albo zostawić jedną i zatrudnić tyle ludzi żeby z tych subwencji wystarczyło albo zostało jeszcze żeby się może tym wyżej przypodobać. W takim chaosie łatwiej będzie dzieciom ideologię lewicowe wbijać do głów i inne bzdury.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Czasami to trzeba się w pierś uderzyć i powiedzieć czy chcemy by nasze dzieci się rozwijały i uczyły się w dobrej szkole czy chcemy by żyly w ciemno grodzieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RealistaTreść komentarza: Nie sześć a cztery szkoły te cztery są obciążenie dla budżetu a nauczyciele muszą tylko doją kasę dla siebieŹródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: I tak to jest politycy obiecują i obiecuja przed wyborami, a po wyborach hulajbdusza piekła nie ma i robimy co chcemy. Najlepiej od razu 6 szkół pozamykać, bo i po co edukacja dla ciemniaków.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?Autor komentarza: RomekTreść komentarza: Nie planuje się likwidacji 2/3 szkół w gminie, bo zrodziłoby to zbyt duże problemy. Takie zmiany jeśli są potrzebne należy wprowadzać stoponiowo. A już na pewno nie planować sprzedaży bądź dzierżawy majątku mieszkańców na potrzeby firm prywatnych, takich jak ośrodek zdrowia. Gimnazja pokazały, że nauczanie w tak dużych molochach jest przeciwskuteczne. W gimnazjach, a teraz powstałyby w gminie takie molochy zwane zespołami szkół. A to, że zdarzają sie słabi nauczyciele jest normalne w takim systemie edukacji jaki mamy i może tak być i w dużej, jak i małej szkole.Źródło komentarza: AKTUALIZACJA: Zagrożenie likwidacją większości szkół w gminie Gardeja. Mieszkańcy jednoczą się w obronie placówek. Czy będzie referendum?
Reklama
ZOBACZ WIĘCEJ
Przejdź do kategorii
Aktualności#PomagaMYNa sygnaleGospodarkaEdukacjaEkologiaReligiaPolitykaRolnictwoTurystykaZdrowieKulturaSportHistoriaKryminalneVideoRegionOgłoszeniaObserwatorKwidzyn MiastoKwidzyn GminaGardejaPrabutyRyjewoSadlinkiPLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIEZOBACZ!Ważne w kalendarzuDobre radyWybory Parlamentarne '2023Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze